Все для Joomla . Бесплатные шаблоны и расширения.

День Гідності та Свободи 21 листопада 2016 року

Створено: Понеділок, 21 листопада 2016

21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи – День, що болем у наших серцях щемітиме доти, допоки морок сліз і втрат не полишить Україну, допоки світло миру не зазирне у кожне віконце осель українців…

Сьогодні в залі засідань міської ради масово зібралися хмільничани, щоб згадати і вшанувати усіх, хто героїчно повстав проти сваволі, за гідне і вільне життя вийшов на Майдан Незалежності, за Європейську Україну.

Перед початком офіційної частини учасники заходу із неприхованою гордістю і тугою переглянули у фойє зали засідань відео про ці доленосні події, що було відзняте місцевими учасниками Євромайдану, ознайомилися зі світлинами учасників Революції Гідності, а також зі змістом тематичної книжково-ілюстративної виставки «Від Гідності – до Свободи».

Відкрив зібрання Державний Гімн України. Після цього хмільничани згадали події Революції Гідності, із хвилюванням переглянули музичний кліп «Злива» у виконанні українських виконавців Андрія Хливнюка, Джамали та Дмитра Шурова. Пісня стала музичною композицією до фільму «Зима, що нас змінила» та проекту ТСН — «94 дні. Євромайдан очима ТСН».

До учасників зібрання, від імені та за дорученням міського голови Сергія Редчика, звернувся керуючий справами виконкому міської ради Ігор Павлюк. «Сльозою вкрита наша пам'ять нині, бо заради Вкраїни, за Гідність і Свободу, мужні українці у кіптяві вогненного і посталого Києва не зрадили ідеалам добра і справедливості. Їх пам’ятатимемо! Їхні ідеали утверджуватимемо!», - нестримував хвилювання керуючий справами виконкому міської ради.

Слово мав Станіслав Найчук - активний учасник подій на Майдані, керівник місцевого громадського формування з охорони громадського порядку «Народна самооборона». Його промова була очікувано емоційною, проникнута меседжем, що кожен повинен відчувати свою приналежність до долі України та власну відповідальність за гідне життя сьогодні і в майбутньому.

А далі линули натхненні поетичні рядки з вуст лікаря за покликанням - поетеси за покликом душі Уляни Мудь, а також вчителя, поетеси, автора Гімну міста Хмільника Юлії Бараболі.

Із трепетом у душі присутні сприйняли вірш Юлії Бараболі «Стояв Майдан», який авторка написала вчора на присвяту Героям Майдану.

Не втамувалися сльози і під час вірша «Мамо не плач», який читала вихованка центру дитячої та юнацької творчості Дарія Уретій.

Авторську пісню «Слово «Україна» виконав Богдан Тарасюк, підтвердивши героїчну славу наших предків, гідну наступність нинішніх та прийдешність поколінь українців.

Учасники заходу вшанували світлу пам'ять про Героїв хвилиною мовчання. По завершенні зібрання усі поклали квіти до пам’ятного місця Героям Небесної Сотні, а також взяли участь у поминальній панахиді, яку звершив настоятель храму Святих Первоверховних апостолів Петра і Павла УПЦ Київського патріархату протоієрей Іван Пукас.

За матеріалами офіційного веб-сайту Хмільника.