Компоненты, модули, шаблоны и другие Расширения Joomla

Ікона Божої Матері "Пантанасса"

Милість Господа нашого Ісуса Христа втілена в прекрасній древній іконі Божої Матері, що іменується грецькою "Пантанасса", а українською: "Всецариця". На іконі середніх розмірів зображена Пречиста Діва Марія в багряному одіянні, що сидить на царському троні. На руках її Богодитя з сувоєм в лівій руці і з благословляючою правицею. Правою рукою Пречиста Діва вказує на Свого Сина як на Спасителя всіх людей. Німб Христа Спасителя прикрашений грецькими буквами: "Він" - що Існує, Той, Кого не може не бути; Той, від Якого все; Той, Яким всі ми і рухаємося і існуємо. Німб Божої Матері і Христа прикрашений красивим узором з емалі. На задньому плані ікони - два Ангела Божих, які з благоговінням осіняють крилами Пречисту Діву Марію і протягують до неї руки. Ікона виконана в яскравих кольорах: багряне одіяння, золотий фон, символізуючий саму вічність, і емалеві німби, зроблені в білосніжному, темно-синьому, червоному і бірюзовому тонах. Ватопедському монастирі в Греції і жодного разу не був звідти вивезений. У світі знаходяться лише благословенні копії цієї ікони. Афоні старця Іосифа Ісихаста своїм учням. Збереглася розповідь старця про цю ікону. В ХVІІ столітті перед іконою Божої Матері «Всецариця» з'явився дивний молодий чоловік. Він стояв, щось невиразно бурмочучи. Раптом обличчя Богородиці блиснуло, подібно до блискавки, і якась невидима сила кинула молоду людину на землю. Як тільки до нього повернулась свідомість він одразу вирішив сповідатися священику із сльозами на очах. Він розповів що жив далеко від Бога, займався магією і прийшов в монастир, щоб перевірити свою силу на святих іконах. Чудотворне втручання Богородиці переконало молоду людину змінити своє життя і стати благочестивим. Він зцілився від душевної недуги і після цього залишився на Афоні. Так ця ікона вперше проявила свою чудотворну силу на одержимій людині (заняття окультизмом завжди приводить до
одержимості). Господь по молитвах Пресвятої Діви дарував цьому образу особливу благодать: зціляти і утішати
тих, хто уражений важкою хворобою наших днів — раком.

У ХVІІ столітті вона вперше була списана грецьким ченцем і поступово стала відома у всьому світі. Саме ім'я ікони - всeповелителька - говорить про її особливу, всеосяжну силу. Всецариця має благодать зціляти страшні хвороби сучасного людства. Чудесна допомога Пресвятої Богородиці проявляється, в тому числі, і в допомозі батькам, що моляться за своїх дітей, котрі піддались полону наркоманії.

В нашому храмі в м. Хмільник знаходиться ікона Божої Матері «Всецариця» придбана в Ватопедському монастирі на горі Афон та прикладена до ікони-оригіналу в Ватопедській обителі, а також руками священика прикладена до інших найцінніших святинь Ватопедського монастиря: хреста з частинки Животворчого Хреста Господнього та мощів святих; тростини від Страстей Господніх, поясу Пресвятої Богородиці (особлива благодать і утіха бездітним парам та людям з при важких захворювань); глав Іоанна Златоуста з нетлінним вухом, Григорія Богослова, преподобного Євдокима Ватопедського.

31 серпня день особливого шанування ікони Божої Матері «Всецариця».